ERDOĞAN'IN ALDANMA-ALDATILMA KARNESİ


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, bugüne kadar pek çok söylemini,  kendi yalanlamıştı. Kürt meselesi, PKK ile çözüm süreci ve Cemaat ile olan ilişkilerinde kandırıldığını defalarca tekrarlamıştı. Deflarca kandırılan Erdoğan aynı zamanda  'kandırılmama' konusunda da eline su döktürtmüyor.

Türk halkı bu ikilem içinde Erdoğan'ın hezeyanlarını çözmeye çalışıyor.

Kandıran-kandırılan-aldatan-aldanan kaosu 80 milyonu bir heyulaya sürüklüyor.

Devleti yöneten birinin aldanması; HALKIN ALDANMASIDIR. Devleti yöneten birinin aldatması; HALKIN ALDATILMASIDIR.

Abraham Lincoln söyle demiş: Bazı insanları her zaman, bütün insanları da bazen kandırabilirsiniz; ama bütün insanları her zaman kandıramazsınız.

Ben de diyorum ki: Bazı insanları her zaman, bazılarını ise hiçbir zaman kandıramazsınız.

Aşağıda Erdoğan'ın iktidarı boyunca aldanma ve aldanmama paradoksuna bir kaç örnek verelim:

6 Eylül 2010 - ALDANAN DA OLMADIK ALDATAN DA

Erdoğan 2010 yılında Şanlıurfa mitinginde yaptığı konuşmada ”Bu iktidar elhamdülillah Türkiye’nin onurunu, gururunu arttıran iktidar. Şimdi biz bu yolda milletimizle birlikte yürüyoruz. Gönül birliği, kader birliği yaptık. Aldanan olmadık, aldatan da olmadık.

29 Haziran 2010 - BENİ KİMSE ALDATAMAZ

Erdoğan 2011 yılında Amerikan televizyonu PBS’te “Charlie Rose Show” adlı programda “Filistinlilerin de İsrailli sivilleri hedef aldığı ve kanın Filistinlilerin de elinde olup olmadığının” sorusuna, “Çıksınlar bunu belgelesinler, beni kimse aldatamaz” yanıtını vermişti.

31 Ağustos 2012 - İHANETE UĞRADIK

Habertük röportajında Erdoğan: "Biz AK Parti olarak parti kapatılmasına karşıyız. Kendi içimizden bazılarının ihanetiyle o maddeyi çıkaramadık."

27 May 2013 -  NE ALDATAN OLDUK NE DE ALDANAN OLDUK

Vialand Tema Parkı ve Eğlence Merkezi'nin açılışın da Erdoğan: “AK Parti iktidarı söz verdi mi sözünü yapar. Ne aldatan olduk ne de aldanan olduk.” açıklaması yapmıştı.

20 Mar 2015 - ALDATILDIK

Erdoğan Harp Akademileri Komutanlığı'ında düzenlenen törende Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarını işaret ederek, "Bu operasyonlarla şahsım başta olmak üzere, tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı” dedi.

 07 Eylül 2015 - PKK İHANET ETTİ

ATV-A Haber Recep Tayyip Erdoğan, "Çözüm Süreci bunlar tarafından bir ihanetle değerlendirildi. Çözüm Süreci'ni bunlar adeta Güneydoğu'da, kısmen Doğu'da kendileri için silah stoklama süreci olarak değerlendirdiler. Çok ciddi bir silah stoklaması yaptılar" dedi.

30 Temmuz  2016 - İYİ NİYETİN KURBANI OLDUK

ATV-A Haber ortak yayınında, "Biz de bu propagandaya geldik. Bunu itiraf etmem lazım. İyi niyetimizin kurbanı olduk bunu da ifade etmem lazım. " dedi.

03 Ağustos 2016 - MİLLETİMDEN AF DİLİYORUM

Din Şurası'na katılan Erdoğan: Her şeye rağmen, bu hain örgütün gerçek yüzünü çok daha önceden ortaya dökememiş olmanın üzüntüsü içindeyim. Bundan dolayı hem Rabbimize hem de milletimize verecek hesabımız olduğunu biliyorum. Rabbim de milletim de bizi affetsin” dedi.

 05 Nisan 2017 - ALDANMAMMM


Erdoğan 37'nci muhtarlar toplantısında konuştu: "Siyasi hayatımda ne aldanan oldum, ne aldatan oldum. Bundan sonra da ne aldanan olacağız, ne de aldatan olacağız."

Popüler Yayınlar