CEZA'NIN 'HAYIR' ŞARKISINA AHMET HAKAN'DAN SANSÜR


1 Nisan 2017 Kanal D Ana haberde AHMET HAKAN RAPÇİ CEZA'NIN 'OY VER' şarkısı yaptığını anons etti. OYSA CEZA 'HAYIR' ŞARKISI yapmıştı. Şarkı Kanal D'de "HAYIR" kısmına kadar yayınlanıp MAKASLANDI.

Ahmet Hakan her yazısında, düşünce özgürlüğünden bahseder. Her fırsatta sansüre karşı olduğunu vurgular.
O halde Hakan bunu kasıtlı mı yaptı yoksa haber merkezinin oyununa mı geldi?

Bence haber merkezinin git-gelli halleri bu konuda da gözlemleniyor.

CEZA'NIN SÖYLEDİĞİ 'HAYIR' ŞARKISI-SANSÜRSÜZ: https://www.youtube.com/watch?v=rm2hZKFu3dU

CEBE ŞAMAROĞLANI MI?

M. Ali Birand döneminde; Birand ana haberi, Serdar Cebe hafta sonu haberlerini sunuyordu. Gözde Atasoy ise yedek kulübesinde.

Birand'ın ölümündan sonra Cebe aylarca encormen olarak ana haberi sundu. Sonrasında Cebe'yi tekrar haftasonuna alıp, ana haberi Cüneyt Özdemir'e verdiler. Cüneyt'in yaptığı birtakım haberlerden Aydın Doğan olunca, Serdar Cebe yeniden ana haberin başına geçti.

Aylar, ayları kovaladı. Bu defa anahabere Ahmet Hakan getirildi. Bizimki yeniden haftasonuna...

Kendi kendime "bu Serdar Cebe'nin hiç mi haysiyeti yok?" diye sorarken, bir müjdeli haber geldi. "Cebe ABD'ye gidecek." Onun adında sevindim. Wastington temsilcisi olursa haber anlamında kendini geliştirme şansı yakalar. Sevincim uzun sürmedi. Cebe'yi iki hafta sonra haftasonu haberlerini sunmaya başladı.- Halen de devam ediyor.

Yahu insanın biraz haysiyeti, onuru olur.

Aydın Doğan kimi aklına getirse, onu anahaberin başına geçiriyor. Şamar oğlanı gibi bizim Serdar bir oraya, bir buraya yuvarlanıp duruyor.

İşte Kanal D haberin bu gel-gitli durumu büyük ihtimal çalışanları olumsuz etkiliyor. Hakan belki de bu durumun kurbanı oldu.

Popüler Yayınlar