BİR MİLLET KANINI SATTIĞINDA... 120 BİN KAN ÖRNEĞİNE NE OLDU?1999 yılında tarihte görülmemiş bir kampanya başlatıldı. Doktor olduğu söylenen OKTAR BABUNA adlı kişi lösemi olduğu gerekçesiyle ilik nakli olması gerektiğini, uygun donörün bulunması için kan bağışı kampanyası başlattı.

Olay Medyada patladı. Her yerde Oktar Babuna'yı görüyorduk. Başlangıçta, O hayatını kurtarmak isteyen ölümcül hastalığı olan biriydi. Kampanya 10 milyar lira ödülle taçlandırılınca, vatandaştan ilgi patlaması oldu. Kan bağışları kapalı stadyumlara taşındı. Onlarca metre kuyrukta bekleyen vatandaş kanı uygun ise alacağı 10 milyar liralık ödülün hayalini kurar oldu. Kampanya o kaddar etkili oldu ki, TSK bile buna katıldı.

Bağışlanan kanların aynı zamanda kurulacak bir kemik iliği bankasında muhafaza edileceği bildirildi.
Sonuç muhteşemdi: 160 bin kişi kanını bağışlamıştı.
Geç de olsa Sağlık Bakanlığı duruma el koydu. Kan örneklerini istedi. 40 bini teslim edildi. 120 binin ABD'ye tahlil için gönderildiği söylendi.

Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un talimatıyla başlayan soruşturmada ilginç bilgiler ortaya çıktı.
Aslında Babuna için uygun ilik aylar öncesinden bulunmuş fakat gizlenmişti. Babuna'nın hastalığının KLL Richter Sendromu olduğu tedavisinin kemik iliği nakli gerektirmediği, Oktar Babuna'nın ABD'de ilaç tedavisi olduğu ve hastalığının büyük ölçüde gerilediği gerçekleriyle karşı karşıya kaldık.

Böylesine büyük bir kampanyayla Türk insanı toptan kandırılmıştı. Bir taraftan ödül için kanını bağışlayan vatandaş, diğer taraftan TSK dahil, kamu kurumları şaşkınlık içindeydi.
15 gün ömrü kaldığı söylenen Oktar Babuna, iflah olmaz bir Adnan Oktar mensubuydu. Birkaç yıl sonra çeşitli nedenlerle Adnan Hoca'dan ayrılan bazı arkadaşlarla bir araya geldiğimde, 'Babuna olayını' sordum doyurucu cevaplar alamadım.

BABUNA MASON BİRADERLERLE...

Oktar Babuna, İtalya Büyük Mason Locası'nın Roma'daki yeni binasının açılışında.

30 yıl öncesinde Harun Yahya adıyla yazılan kitaplar, Türkiye'de ilk defa YAHUDİ ve MASON örgütlenmeleri mercek altına alıyordu. Harun Yahya'nın mahlas olduğunu bu kitapları yazanın Adnan Oktar olduğu bilmemize rağmen; Adnan Oktar bu kitaplarla alakasının olmadığını kanıtlamak için dava açtı.
Yahudi ve Mason düşmanı olarak kendilerini lanse eden Adnan Hocacıları sonrasında masonlarla ve Yahudilerle sık sık kol kola görmeye başladık.
En son 2012 yılında Oktar Babuna İtalyan Büyük Locası'nın Roma'daki yeni bina açılışına katılarak, bir bildiri sundu.

Oktar Babuna Büyük Locada, İtalyan masonlarına bildiri sunuyor.


KANIMIZLA KİM OYNUYOR?

120 bin kan örneği kayıp. NEDEN?

Soruçturma sonucu, kan örneklerinin ABD'de tahlil için gönderildiği fakat 3,5 milyon dolar tutan ödeme yapılmadığı için geri alınamadığı söylendi. Bakanlık bu rakamı kolayca ödeyebilirdi. Ödemedi.

120 bin insanımızın kan örneğini kim neden ister? Kimin ne işine yarar bilemem.

Lakin kanını satan bir toplumun her oyuna alet olmasının ne denli kolay olduğunu görebiliyorum.

Oktar Babuna İsrail ziyareti sırasında İsaril'in önde gelen hahamları ve Başbakan Netanyahu ile de görüştü.

Popüler Yayınlar